Počet návštevníkov:

Flag Counter

4. ročník literárnej súťaže Múdra príroda - Zelená harmónia záhrad a parkov

Podujatia a akcie » 4. ročník literárnej súťaže Múdra príroda - Zelená harmónia záhrad a parkov

26.2.016

Do 4. ročníka literárnej súťaže Múdra príroda sa už v týchto dňoch môžu zapojiť žiaci druhého stupňa slovenských základných škôl.

 

 

Súťaž, ktorú organizujú Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) a Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), je sprievodným podujatím Medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Ekotopfilm – Envirofilm 2016. 

 

Cieľom a poslaním literárnej súťaže Múdra príroda je rozvoj environmentálneho cítenia mladých ľudí, budovanie pozitívneho vzťahu k prírode  ako aj podpora ich literárnej tvorivosti.

 

Nosnou témou štvrtého ročníka Múdrej prírody je Zelená harmónia záhrad a parkov. Súťažiť sa bude v troch tematicky zameraných kategóriách: rozprávanie na tému Keby vedel starý strom rozprávať, opis Tajomstvá môjho obľúbeného parku a poézia Moja čarovná záhrada.

 

„Myslím, že nie je nič inšpiratívnejšie ako práve príroda. Pravdaže, len pre tých, ktorí ju vnímajú všetkými zmyslami. V dnešnej dobe, bohužiaľ, priamy kontakt s prírodou slabne. Krásne miesta, zelené zákutia, lesy, parky, kvety, zvieratá či záhrady si skôr vyhľadáme na Google, akoby sme sa vybrali vonku a vnímali prírodu na vlastné oči, uši, nadýchli sa, privoňali, dotkli... A to je škoda. Aj preto súťaže ako Múdra príroda majú význam. Pomáhajú nájsť a udržať si vzťah k prírode, zblížiť sa s ňou,“ uviedla spisovateľka Petra Nagyová Džerengová, ktorá nad štvrtým ročníkom súťaže Múdra príroda prevzala patronát.

 

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci 5. - 9. ročníka základných škôl na Slovensku, a to prostredníctvom online formulára na mudrapriroda.sazp.sk. Súťažné práce musia byť v slovenskom jazyku. Uzávierka súťaže je 20. apríla 2016.

Propozície súťaže a ďalšie informácie: mudrapriroda.sazp.sk