Počet návštevníkov:

Flag Counter

Eurokomisárka Crețu na oficiálnej návšteve Slovenska

Podujatia a akcie » Eurokomisárka Crețu na oficiálnej návšteve Slovenska

26.03.2015

V dňoch 26. - 27. marca 2015 navštívi Slovensko európska komisárka pre regionálnu politiku Corina Crețu.

 
 

Vo štvrtok 26. marca 2015 absolvuje komisárka Crețu viacero významných pracovných stretnutí. Dopoludnia sa stretne s podpredsedom vlády Slovenskej republiky pre investície Ľubomírom Vážnym. Témou diskusie bude využívanie európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Popoludní komisárka Crețu navštívi úspešne zrealizované projekty z európskych prostriedkov na Slovenskej akadémii vied. Následne sa stretne s ministrom školstva Jurajom Draxlerom.

V piatok 27. marca 2015 sa komisárka stretne s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom. Komisárka Crețu spolu s predsedom vlády SR otvorí aj konferenciu, ktorá bude venovaná využívaniu európskych štrukturálnych a investičných fondov v programovom období 2014-2020. Konferencia sa uskutoční v hoteli Bôrik v Bratislave.

Následne sa uskutoční stretnutie s ministrom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jánom Počiatkom. Témou rozhovoru bude využitie prostriedkov EÚ na projekty v oblasti dopravy.

Naplánované je aj stretnutie komisárky Crețu s primátorom hlavného mesta Bratislava Ivom Nesrovnalom. Počas rozhovorov sa budú venovať podpore dopravy v hlavnom meste Bratislava.