Počet návštevníkov:

Flag Counter

Európska komisia na oficiálnej návšteve Slovenska

Archív » rok 2016 » Európska komisia na oficiálnej návšteve Slovenska

Pri príležitosti oficiálneho začiatku slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie pricestujú na Slovensko najvyšší predstavitelia Európskej komisie.

 

„Stretnutia predsedu Európskej komisie Jeana-Claudea Junckera a ostatných komisárov s vrcholnými slovenskými predstaviteľmi odštartujú slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie. Celá návšteva má za cieľ dobre nastaviť spoluprácu slovenského predsedníctva a Európskej komisie na najbližších šesť mesiacov. Verím, že túto prvú výzvu vynikajúco zvládneme a Slovensko bude skvelým kormidelníkom v Rade Európskej únie.” hovorí Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

 

Vo štvrtok 30. júna 2016 večer sa predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a ďalší komisári stretnú s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom a predsedom vlády SR Robertom Ficom.

 

Celé kolégium európskych komisárov zasadne 1. júla 2016 v Bratislave.

Uskutočnia sa rokovania s členmi vlády Slovenskej republiky. Tieto rokovanie budú prebiehať v štyroch tematických celkoch: vonkajšie vzťahy, bezpečnosť, migrácia a spravodlivosť; energetická a klimatická politika, doprava a prírodné zdroje; rast, konkurencieschopnosť a vnútorný trh a rozpočet Európskej únie, ekonomická a monetárna únia a sociálna agenda.

 

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa stretne aj s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Andrejom Dankom. Následne sa celé kolégium komisárov zúčastní stretnutia s poslancami Národnej Rady Slovenskej republiky, ktoré sa bude venovať aktuálnym výzvam v Európskej únii: migrácia, Schengenský priestor, Európska susedská politika, ako aj úloha národných parlamentov v oblasti Energetickej únie a energetickej bezpečnosti v EÚ.

 

Priestor pre médiá:

1. júla 2016 o 11.15 – 11.30 – spoločná tlačová konferencia predsedu Európskej komisie Jeana -Claudea Junckera a predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica

Reduta, tlačové centrum na 2. poschodí, simultánne tlmočenie

 

Fototermíny:

štvrtok 30.júna 2016 –  po 18.45, po stretnutí Európskej komisie s prezidentom SR, Prezidentský palác

piatok 1.júla 2016 – 11.55, Reduta