Počet návštevníkov:

Flag Counter

Európska noc výskumníkov 2016 na tému "Srdce a mozog slovenskej vedy"

Podujatia a akcie » Európska noc výskumníkov 2016 na tému "Srdce a mozog slovenskej vedy"

19.09.2016

Informačná kancelária Európskeho parlamentu sa opäť zúčastní na podujatí Noci výskumníkov 2016, ktoré každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti.

Noc výskumníkov sa tento rok bude konať v piatok 30. septembra 2016 v piatich slovenských mestách: Bratislava, Bánska Bystrica, Žilina, Košic, Poprad a Tatranská Lomnica.  Európska noc výskumníkov je festival vedy, ktorý každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti. Prispieva tak k popularizácií a prepájaniu vedy a výskumu s každodenným životom.

Podujatie je paralelne organizované v 33 štátoch Európy a hlavnou snahou je pod mottom „Researchers are among us“ – Výskumníci sú medzi nami, priblížiť verejnosti výskumníkov ako „obyčajných“ ľudí s neobyčajným povolaním. Vysvetliť, čo ich priviedlo k povolaniu výskumníka, čo ich motivuje k neustálemu bádaniu, aké otázky si najčastejšie kladú, k čomu ich ich práca priviedla a kde je možné výsledky ich výskumu uplatniť v bežnom živote.

Pre návštevníkov budú pripravené rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

Viac informácií o Noci výskumníkov 2016 nájdete na www.nocvyskumnikov.sk