Počet návštevníkov:

Flag Counter

Film Café Európa - Február 2015

Podujatia a akcie » Film Café Európa - Február 2015

12.2.015

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a mediálna spoločnosť Film Europe Media Company vás aj vo februári 2015 pozývajú na filmové stretnutia za účasti zaujímavých hostí do troch slovenských miest pod názvom Film Café Európa. Tento mesiac sa zameriame na otázku finančnej krízy v Európe a k tomu vám prinesieme filmovú adaptáciu úspešného švédskeho bestselleru od režiséra Daniela Espinosu "Easy Money".

Premietania sa opäť uskutočnia v Nitre, Bratislave a v Žiline. V Nitre sa budú projekcie a diskusie konať v Kinoklube Tatra Nitra, v Bratislave v Kine Film Europe v Pisztoryho paláci a v Žiline na Stanici Žilina – Záriečie. Súčasťou každej projekcie bude diskusia Juraja Kušnierika s pozvanými hosťamio tom, ako téma filmu súvisí so životom ľudí na Slovensku a aktuálnym vývojom v Európskej únii.

V mesiaci február sa v diskusiách zameriame na otázku finančnej krízy v Európe a k tomu vám prinesieme filmovú adaptáciu úspešného švédskeho bestselleru od švédskeho režiséra Daniela Espinosu, Easy Money, ktorý zobrazuje tvrdosť a krutosť života na hranici zákona. Hlavnú úlohu vo filme predstavuje mladý charizmatický muž žijúci v Štokholme, ktorý vedie dvojaký život: nelegálne sa živí ako taxikár a následne si dopraje komfort vyššej triedy.

Po projekcii filmu sa bude diskutovať na tému Sme už za vodou? Skončila sa už finančná kríza v eurozóne? Čo bolo jej problémom a čo riešením?

Tešíme sa na vás 24.2. o 19:00 v Nitre, 25.2. o 19:00 v Bratislave a 26.2. o 18:00 v Žiline.

Mená diskutujúcich hostí:

Nitra, 24. február:

  • Ján Záborský, reportér Trendu    
  • Ladislav Kossár, pracoval pre Deutsche Bank vo Frankfurte, Londýne a Tokiu, v posledných rokoch sa venuje investovaniu do technologických startupov v USA a na Slovensku, je zakladateľ nadácie Provida

Bratislava, 25. február:

  • Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku    
  • František Múčka, zástupca šéfredaktora časopisu .týždeň

Žilina, 26. február:

  • Juraj Karpiš, analytik INESS    
  • Jazef Bače, hovorca Kia Motors Slovakia    
  • Pavol Prekop, Investičná a konzultačná spoločnosť SEVIS

Distributérom filmu je mediálna spoločnosť Film Europe Media Company.

Vstup na všetky projekcie je voľný.

Mediálnym partnerom projektu je Rádio FM.