Počet návštevníkov:

Flag Counter

Jeseň patrí regiónom

Archív » rok 2016 » Jeseň patrí regiónom

08.10.2016

Tento rok sa sústreďuje najmä na udržateľný a inkluzívny ekonomický rast. Experti, akademici, či zástupcovia regionálnych a miestnych administratív si tu tiež vymieňajú osvedčené poznatky v oblasti regionálneho rozvoja.

Táto platforma sa však nekoná len v Bruseli. Od septembra do novembra usporiada každý z 200 regiónov a miest jedno miestne podujatie. Vo viac ako 30 krajinách sa tak každoročne usporiada viac ako 350 miestnych podujatí, čím sa fórum umiestňuje na prvej priečke ako najväčšie verejné podujatie svojho druhu v Európe.

Na Slovensku sa v rámci OPEN DAYS 2016 uskutočnia dve podujatia:

  • Bratislava bude koncom októbra (24.10.) hostiť Start-up Youth Day
  • v Prešove sa v polovici novembra uskutoční Regionálne inovačné fórum

 

V Bratislave o tom, ako uspieť s inovatívnym nápadom

V bratislavskom divadle Aréna sa bude 24. októbra diskutovať o start-upoch, EÚ inštitúciách a príkladoch úspešných mladých podnikateľov zo Slovenska a zahraničia.

Pod hlavičkou Start-up Youth Day, ktorý organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu, budú pre študentov pripravené rôzne diskusie, workshopy a semináre s cieľom priblížiť mladým fungovanie EÚ inštitúcií a motivovať ich príkladmi mladých inovátorov, rozvíjať ich kreatívne a podnikateľské myslenie a zdôrazniť význam aktívneho európskeho občianstva.

Medzi spíkrami počas podujatia bude napríklad šéf slovenskej pobočky Google Rasťo Kulich, europoslanec Ivan Štefanec, zakladateľ Cvernovky Viliam Csino, či predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

Ako pomôcť ekonomike v Prešovskom kraji?

V polovici novembra (15.11.-16.11. TBC) sa v Inovačnom partnerskom centre Prešove uskutoční Regionálne inovačné fórum. Jeho cieľ je jednoduchý – prepojiť podnikateľský, akademický a verejný sektor, aby spoločne napomohli hospodárskemu rastu v zaostávajúcom regióne, akým je Prešovský kraj.

Výsledkom by malo byť prehĺbenie spolupráce a nové nápady na investičné projekty. Témam fóra budú preto dominovať inovácie, kreatívny priemysel, otázka úlohy verejných a súkromných hráčov, či existujúce európske a národne zdroje podpory.

Viac o jednotlivých podujatiach v rámci OPEN DAYS nájdete tu.