Počet návštevníkov:

Flag Counter

Národné kolo súťaže MLADÝ EURÓPAN 2015

Podujatia a akcie » Národné kolo súťaže MLADÝ EURÓPAN 2015

Dnes 4. júna 2015 sa v Bratislave uskutočnilo finále jubilejného desiateho ročníka vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Víťazi si hodnotné ceny v podobe pracovnej návštevy inštitúcií Európskej únie v Bruseli, laptopy či tablety prevzali od podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

 

Vo finále spolu bojovalo 13 súťažných družstiev – víťazov regionálnych kôl - zo stredných škôl z celého Slovenska. Študenti si zmerali svoje sily vo vedomostiach  z oblasti histórie, geografie či zaujímavostí a významných osobností EÚ a jej členských krajín.

 

Tohtoroční víťazi:

1. miesto Gymnázium Javorová, Spišská Nová Ves

2. miesto Obchodná akadémia, Senica

3. miesto Gymnázium Golianova, Nitra

 

„Blahoželám víťazom tohto ročníka Mladého Európana. Táto súťaž dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Som veľmi rád, že záujem o ňu stúpa, je to dôkaz toho, že medzi študentmi stúpa aj záujem o Európsku úniu. " povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

 

Záštitu nad súťažou tento rok prevzali predseda vlády Slovenskej republiky  Róbert Fico a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti a Centrálny koordinačný orgán.

 

Regionálne kolá sa uskutočnili  od 08. apríla  –  06. mája 2015 v mestách Komárno, Nitra, Senica, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Lučenec, Poprad, Spišská Nová Ves, Prešov, Košice, Trebišov.  Súťaž je určená študentom 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku ju organizuje v spolupráci s 12 regionálnymi informačnými centrami Europe Direct.