Počet návštevníkov:

Flag Counter

Podujatia a akcie

 • den_europy.jpg

  Deň Európy v Košiciach

  Srdečne vás pozývame na celodenné oslavy Dňa Európy, ktoré sa uskutočnia dňa 5. mája 2017 pri Dolnej Bráne v Košiciach.

 • MLADÝ EURÓPAN.jpeg

  Mladý Európan 2017

  Aj tento rok spúšťame vedomostnú súťaž Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

  12. ročník celoslovenskej súťaže „Mladý Európan“ vyhlasuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku so sídlom v Bratislave. Regionálne kolá súťaže vyhlasujú jednotlivé centrá Europe Direct Banská Bystrica, Komárno, Košice, Lučenec, Nitra, Poprad, Prešov, Senica, Spišská Nová Ves, Trebišov, Trenčín, Žilina, a Európske informačné centrum v Bratislave.    

 • café európa[4].png

  Café Európa v regiónoch

  14.03.2017 o 17:30 – Café Európa Košice – "Kto sú dnešní extrémisti?"

  28.03.2017 o 18:00 – Café Európa Banská Bystrica – "Ako sa menia vzťahy EÚ-USA-Rusko?"

 • regiostars_web_baner.jpg

  RegioStars Awards 2017

  11.03.2017

  Viete o dobrom regionálnom projekte, o ktorom by sa mali dozvedieť aj ostatní? Prihláste ho do prestížnej súťaže RegioStars Awards do 10. apríla 2017.

   

 • your_europe_2017.png

  Vaša Európa, Váš názor

  03.03.2017

  Európsky hospodársky a sociálny výbor (EHSV) vybral študentov Súkromnej strednej odbornej školy z Bátorových Kosíh, aby sa zúčastnili na výročnom zasadnutí mladých ľudí Vaša Európa, váš názor (YEYS) v marci 2017, na ktorom sa bude diskutovať o najdôležitejších výzvach, pred ktorými stojí Európa. 

   

 • eu nasklonku.jpeg

  EÚ na sklonku slovenského predsedníctva v Rade EÚ: Priority pre rok 2017

  09.12.2016

  Dňa 19.12.2016 Vás pozývame na podujatie venované novým prioritám EÚ v roku 2017 a hodnoteniu slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Panelová diskusia so zaujímavými hosťami je organizovaná Informačnou kanceláriou EP na Slovensku a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

   
 • My_sa_neviem_stazovat_nahlas.jpg

  My sa nevieme sťažovať nahlas - EGO VERSUS EKO

  07.02.2017

  Slovenská agentúra životného prostredia vyhlásila spolu s partnermi XIX. ročník súťaže My sa nevieme sťažovať nahlas.  

 • debata.jpeg

  Debatujem s europoslancami: Mala by sa EÚ reformovať, ak chce prežiť?

  19.11.2016

  Ako Úniu ovplyvnia Brexit, voľby v USA, migrácia či terorizmus?

 • logo ED KE[1].jpg

  Deň Eura na ZŠ Drábova v Košiciach

  26.9.2016

  Pozývame všetkých žiakov ŽŠ Drábova  na podujatie s názvom "DEŇ EURA" , ktorý sa uskutoční dnes  26.9.2016 od 9.00 hod v priestoroch školy.  

  Tešíme sa na Vás!

 • seminar-pre-novin-rov.jpg

  Seminár pre novinárov v Bruseli (27. - 30. septembra 2016)

  19.09.2016

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku organizuje v dňoch od 27.do 30. septembra 2016 v Bruseli seminár pre novinárov, ktorí informujú o dianí v EÚ a majú záujem využívať informácie z Európskeho parlamentu a ďalších inštitúcií EÚ.

   

 • noc-vyskumnikov-2016.png

  Európska noc výskumníkov 2016 na tému "Srdce a mozog slovenskej vedy"

  19.09.2016

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu sa opäť zúčastní na podujatí Noci výskumníkov 2016, ktoré každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti.

 • FNMKE_Poster.png

  NEZAMESTNANÁ MLÁDEŽ 2.0 Košice

  Mladí Európania o.z., Európsky Dialóg Perspektívneho postoja, o.z. a Erasmus Student Network Slovensko, o.z., pod záštitou medzinárodnej mládežníckej organizácie Young Democrats for Europe, spoločne organizujú medzinárodnú akciu, ktorej sa môžeš zúčastniť aj TY!

 • shutterstock-132216104[1].jpg

  Naučte sa vyhľadávať európsku legislatívu cez EUR-Lex

  19.08.2016

  Potrebujete sa poradiť o európskom práve kvôli škole či práci? Chcete vedieť viac o tom, ako si vyhľadávať informácie o európskej legislative? Ak áno, pozývame vás v septembri 2016 do Viedne.

 • logo európsky kontaktný bod.png

  Pozvánka na semináre

  Európsky kontaktný bod VÁS POZÝVA na informačné semináre ku grantovému programu Európskej únie Európa pre občanov:

  AUGUST 2016 – Dolný Kubín, Poprad, Banská Štiavnica a Košice.

  Informačné semináre budú prednostne zameraný na opatrenia 2.1 Družobné partnerstvá miest2.2 Siete medzi mestami v rámci akcie Podpora demokracie a občianska participácia. Určené sú predovšetkým samosprávnym subjektom - zástupcom miest, obcí, krajov, ďalej asociáciám partnerských miest, regionálnym združeniam a mimovládnym organizáciám reprezentujúcim záujmy miestnej a regionálnej samosprávy, ktoré plánujú podať projekt v septembrovej uzávierke (k 1.9.2016).

 • Oslava jari v jazykovej škole

 • pohoda-festival-nalepka-_web.jpg

  EUrópa stage bude na Pohode aj tento rok

  6.7.2016

  Festival Pohoda 2016 je čoskoro tu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku na ňom nebude chýbať! Aj tento rok bude pre návštevníkov pripravený stan EUrópa stage, kde pod hlavičkou Café Európa prebehnú zaujímavé diskusie a nebude chýbať ani EÚ info zóna s informáciami o EÚ a programom pre všetky vekové kategórie.

 • stiahnuť.jpeg

  Debatujem s europoslancami: "Brexit: Ako sa zmení Európa po britskom referende?"

  06.06.2016

  Debata na tému: "Brexit: Ako sa zmení Európa po britskom referende?" sa uskutoční dňa 20. júna v čase od 17:30 do 19:00 hod v kaviarni FOXFORD na Obchodnej ulici v Bratislave. 

  Na debate vystúpia poslanci Európskeho parlamentu József NAGY (EPP), Richard SULÍK (ECR) a expert na problematiku Vladimír Bilčík, analytik SFPA.

   

 • 7x7.png

  Minifestival Európskeho Filmu 7x7

  5.5.2016

  Pozývame Vás na 10. jubilejný ročník  Minifestivalu Európskeho Filmu 7x7.

  7x7 prináša sedem filmov od skvelých Európskych tvorcov, ktoré sa budú premietať v piatich slovenských mestách: Banská Bystrica, Bratislava, Nitra, Poprad, Prešov.

 • financie_kalkulacka.jpg

  Kvalitnejšie výsledky za menej peňazí vo verejnej politike - ako na to?

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Európskym partnerstvom pre verejné stratégie, si Vás dovoľujú pozvať na seminár „Kvalitnejšie výsledky za menej peňazí vo verejnej politike – ako na to? ”. Seminár sa v dvoch diskusných paneloch zameria na zvyšovanie hodnoty za peniaze vo verejnej politike a na profesionalizáciu a depolitizáciu štátnej služby.  

 • café európa[3].png

  Café Európa v máji 2016

  Aj v mesiaci máj sa budú konať debaty Café Európav v slovenských mestách  o aktuálnych témach, na ktorých sa zúčastnia rôzni hostia. 

 • den europy.jpg

  Košický Deň Európy

  3. mája 2016  pre Vás Informačná kanacelárie Európskeho parlamentu pripravila Košický Deň Európy, ktorý priblíži verejnosti informácie o Európskej únií a príležitostiach, ktoré ponúka, prostredníctvom rôznych typov kultúrnych podujatí a vzdelávacích aktivít.

 • zamestnanost.png

  Potrebuje slovenský trh práce migráciu?

  14.4.2016

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s inštitútom INEKO pripravuje seminár, ktorého cieľom bude na základe dlhodobých prognóz vývoja početnosti pracovnej sily ako aj bilancie verejných financií Slovenska identifikovať potrebu a potenciálne prínosy pracovnej migrácie. S ohľadom na možné riziká aj prínosy migrácie bude cieľom preskúmať možnosti zefektívnenia migračnej politiky. Seminár sa uskutoční vo štvrtok 21. apríla 2016 od 09:30 v priestoroch Európskeho informačného centra, Palisády 29 v Bratislave.

 • mladenec_a_starka.png

  Zdravé pracoviská pre všetky vekové skupiny

  19.4.2016

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pripravuje tlačovú konferenciu, kde spolu s partnermi predstaví médiám, ako sa bude na Slovensku realizovať celoeurópskakampaň na podporu udržateľnej práce a zdravého starnutia pre všetkých. Podujatie sa uskutoční 26. apríla 2016 o 10:00 v Hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

 • foxford.png

  Debatujte s poslancami EP - Patria krajiny západného Balkánu do EÚ?

  12.4.2016

  Debata na tému: "Patria krajiny západného Balkánu do EÚ?" sa uskutoční 15. apríla v čase od 17:00 do 19:00 hod. v kaviarni FOXFORD na Obchodnej ulici v Bratislave. 

 • euro[2].jpg

  Cezhraničné fórum o sociálnej a energetickej politike EÚ v Győri

  06.04.2016

  V piatok 8. apríla 2016 sa v čase od 10:00 do 14:00 v budove Mobilis Center v Győri, uskutoční cezhraničné fórum o sociálnej a energetickej politike EÚ. Rastúce náklady domácností a energetická chudoba budú témou diskusie organizovanej Informačnými kanceláriami Európskeho parlamentu v Maďarsku a na Slovensku. 

 • image002.png

  Veľká Noc EASTER HAT PARADE

  Dobrý deň milí rodičia,

  s príchodom jari a Veľkej noci sme sa rozhodli,že spolu s Vašími najmenšími uvítame toto obdobie netradičným klobúkovým pochodom: EASTER HAT PARADE.

 • mlady europan[5].jpg

  Mladý Európan 2016

  7.3.2016

   Aj tento rok spúšťame vedomostnú súťaž Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

   

   

 • novinari.jpg

  Seminár pre regionálnych novinárov v Košiciach

  3.3.2016

  V piatok 18. marca sa uskotační seminár pre regionálnych novinárov v Košiciach. Informačná kancelária na tomto tradičnom podujatí informuje zástupcov médií o aktuálnych témach a výzvach, ktoré riešia poslanci Európskeho parlamentu. Podujatie pripravuje Informačná kancelária EP v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Košiciach.

 • eurofondue.png

  Eurofondue - súťaž študentských nápadov a projektov

  3.3.2016

  Aj tento rok Informačná kancelária Európskeho parlamentu podporuje súťaž študentských nápadov a projektov - Eurofondue. Organizátorom súťaže je Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach.

 • Mudra-ikona.jpg

  4. ročník literárnej súťaže Múdra príroda - Zelená harmónia záhrad a parkov

  26.2.2016

  Do 4. ročníka literárnej súťaže Múdra príroda sa už v týchto dňoch môžu zapojiť žiaci druhého stupňa slovenských základných škôl.

 • pro enviro.png

  ProEnviro 2015/2016

  26.2.2016

  Slovenská agentúra životného prostredia, oddelenie environmentálnej výchovy a vzdelávania v Banskej Bystrici vyhlasuje XI. ročník súťaže o najlepší environmentálny projekt organizovaný školou ProEnviro.

 • café európa.png

  Café Európa "Vystúpi Británia z EÚ?"

  24.2.016

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke o budúcnosti Veľkej Británie v EÚ.

 • café európa[1].png

  Café Európa "Ukrajina - Ako dokončiť Majdan?"

  24.2.2016

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke s názvom "Ukrajina - Ako dokončiť Majdan?" v rámci ktorej budeme diskutovať o aktuálnej politickej situácii na Ukrajine, (ne)prebiehajúcich reformách i o vývoji vo vzťahoch s Ruskom.

   

 • café európa[2].png

  Café Európa "Čo prinesie predsedníctvo v EÚ našim regiónom?"

  24.02.2016

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke s názvom "Čo prinesie predsedníctvo v EÚ našim regiónom?" v rámci ktorej budeme diskutovať o význame predsedníctva SR v Rade Európskej únie a jeho dopadoch na regióny Slovenska.

 • femmes-refugiees009_09.jpg

  Podujatie k Medzinárodnému dňu žien: "Ženy utečenkyne a uchádzačky o azyl"

  20.02.2016

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Vás pozývajú na podujatie k medzinárodnému dňu žien s názvom "Ženy utečenkyne a uchádzačky o azyl", ktoré sa uskutoční 4. marca 2016 o 10:00 v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa (Štefánikova 67, Nitra).

 • Rusko3_X.jpg

  Kam smeruje Rusko

  9.2.2016

  Pozývame Vás na prvú banskobystrickú diskusiu Café Európa s názvom "Kam smeruje Rusko"

  Kedy: 17.02.2016 18.30 h - 20.00 h

  Kde: Záhrada - CNK - Banská Bystrica

 • Slovensko a EÚ po voľbách 2016

  Obsahové zameranie diskusie bude smerovať k aktuálnym európskym témam a predstavám politických strán ako ich riešiť. Takýmito témami sú napríklad utečenecká kríza, referendum o vystúpení Veľkej Británie z EÚ, otázka zotrvania Grécka v menovej únii, konflikt na Ukrajine, predsedníctvo SR v Rade Európskej únie a ďalšie.

  Kedy:  15.02.2016 17.30 h - 19.00 h

  Kde: KC Dunaj - Bratislava

 • oceliarne_X.jpg

  Café Európa s názvom "Položí európska regulácia oceliarne?"

  9.2.2016

  Pozývame Vás na prvú košickú diskusiu Café Európa s názvom "Položí európska regulácia oceliarne?" 

  Kedy: 11.02.2016 od 18:00 do 19:30

  Kde: Tabačka, Gorkého 2, 040 01 Košice

 • Vyskúšajte si náš sviatočný jazykový kvíz

 • gymnaziumstaralubovna-page0001[2].jpg

  Pozvánka na prednášku s názvom "Európske inštitúcie"

  Europe Direct Košice srdečne pozýva študentov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša, Stará Ľubovňa na prednášku s názvom "Európske inštitúcie". Prednáška sa uskutoční dňa 21.12.2015 v priestoroch gymnázia so začiatkom o 07:50hod.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

 • europa-flag.gif

  EU Stakeholder brunch

  09.12.2015

  Pozývame vás na diskusiu zo série EU Stakeholder brunch na tému "Priority EÚ v roku slovenského predsedníctva v Rade EÚ 2016", ktorá sa uskutoční 11. decembra 2015 v Európskom informačnom centre v Bratislave.

 • otvorenie-vystavy.png

  Otvorenie výstavy “Laureáti Ceny Andreja Sacharova za slobodu myslenia”

  02.12.2015

  Pozývame Vás na otvorenie výstavy  “Laureáti Ceny Andreja Sacharova za slobodu myslenia”, ktorá sa uskutoční 7. decembra o 10.45  v aule Gymnázia Ladislava Novomestského na Tomášikovej 2 v Bratislave.

 • vitazi2015.jpg

  Deviaty ročník Európskej ceny Karola Veľkého pre mladých za rok 2016

  02.12.2015

  Máte od 16 do 30 rokov a stojíte za projektom, ktorý sa môže pýšiť svojím európskym rozmerom? Tak neváhajte a prihláste sa do deviateho ročníka súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež. Tri víťazné projekty získajú okrem uznania a medializácie aj finančnú odmenu, aby mohli svoje iniciatívy rozvíjať aj naďalej. Svoje prihlášky nám môžete posielať do 25. januára 2016.

 • dievca.jpg

  Naša fotografická súťaž pokračuje. Septembrová téma znie "Demografia a migrácia"

  21.09.2015

  Radi sa pozeráte na svet cez objektív fotoaparátu? Tak prečo sa neprihlásiť do posledného tohtoročného kola našej fotografickej súťaže. Každý mesiac sme v rámci nej vyhlasovali novú tému súvisiacu s Európskym rokom rozvoja. Svoje fotografie nám spolu s prihláškou môžete zaslať mailom. Ak sa zapáčia odbornej porote alebo verejnosti, pozveme vás na novembrové plenárne zasadnutie, kde budete môcť nafotiť svoju vlastnú reportáž. 

 • noc vyskumnikov.jpg

  Noc výskumníkov 2015

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu sa opäť zúčastní na podujatí Noci výskumníkov 2015 dňa 25. septembra 2015, ktoré každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti. 

 • europa_nostra.jpg

  Prihláste svoj projekt do súťaže Europa Nostra!

  12.09.2015

  Cena Európskej únie pre kultúrne dedičstvo / Europa Nostra Awards je najprestížnejšie európske ocenenie v oblasti kultúrneho dedičstva. Každoročne oceňuje najvýznamnejšie úspechy dedičstva z celej Európy. Oceňuje výnimočnosť a odhodlanie architektov, remeselníkov, odborníkov na kultúrne dedičstvo, dobrovoľníkov, školy, miestne komunity, vlastníkov dedičstva a médiá. Prostredníctvom sily príkladu podnecuje tvorivosť a inovácie.

 • mlady europan[3].jpg

  Národné kolo súťaže MLADÝ EURÓPAN 2015

  Vo štrtok 4. júna 2015 sa v Bratislave uskutočnilo finále jubilejného desiateho ročníka vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Víťazi si hodnotné ceny v podobe pracovnej návštevy inštitúcií Európskej únie v Bruseli, laptopy či tablety prevzali od podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

 • cafeeuropakosice_maj 2015 (1).jpg

  Café Európa v Košiciach

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci so Slovak Foreign Policy Association a Ad hoc - Slovakia Vás dňa 27.5.2015 srdečne pozýva na diskusiu pri kávičke a koláčiku o možnostiach a limitoch spolupráce s Ukrajinou a ďalšími krajinami Východného partnerstva.

  Miesto: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice

  Vstup voľný!

   

 • DSC_0162[1].jpg

  Oslava dňa Európy v Košiciach - ŽLTÉ RUŽE

  V piatok 8.5.2015 oslavoval tím Europe direct Košice Deň Európy (9.máj) na Hlavnej ulici.  Pri tejto príležitosti sme hlavne dámam, ktoré sa prišli pozrieť na košické trhy rozdali 840 žltých ruží, ktoré sú jedným so symbolov Európy.  

 • logo_ce-sk-pantone-hr[3].jpg

  Tematické zameranie festivalu 7x7 viac ako dobre načasované

  Počas mesiacov máj a jún sa budú môcť diváci a diváčky schladiť v kinosálach siedmich slovenských miest a zároveň sa kriticky zamyslieť nad témami, ktoré ponúknu kvalitné európske filmy v rámci Minifestivalu európskeho filmu 7x7. Tematicky sa tento ročník zameriava na otázky inklúzie a opätovného začleňovania sa do spoločnosti.

 • sk-open-day-2015.jpg

  9. máj 2015 – Deň otvorených dverí v inštitúciách EÚ v Bruseli

  20.04.2015

  Ako je už tradíciou, európske inštitúcie v Bruseli otvoria svoje brány aj tento rok a pripomenú si tak Deň Európy. Bude to opäť deň plný zábavy, debát, správ, športu a hier pre všetky vekové kategórie. Hlavnou témou tohto ročníka bude Európsky rok rozvoja.

 • eu_viz.jpg

  Oslavy Dňa Európy na Hlavnom námestí a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave 07-05-2015

  02.05.2015

  Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. Každoročne okolo tohto dátumu majú inštitúcie EÚ dvere otvorené pre verejnosť (napríklad 2. mája v Štrasburgu a 9. mája v Bruseli aj Luxemburgu). Na Slovensku sa budete môcť takisto dozvedieť viac o fungovaní Európskej únie a príležitostiach, ktoré ponúka prostredníctvom rôznych typov kultúrnych podujatí a vzdelávacích aktivít.

 • pozvanka_cf.png

  Regionálne diskusné fórum - Energetická únia

  20.04.2015

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitouv Bratislave vás pozýva na diskusné fórum na tému: Energetická únia.
  Fórum sa uskutoční dňa 24. apríla 2015  o 11:00 hod.  v priestoroch Auly Dionýza Ilkoviča Slovenskej technickej univerzity na Mýtnej ulici 36 v Bratislave.

 • mlady europan[4].jpg

  MLADÝ EURÓPAN 2015

  V pondelok 13. apríla 2015 sa v Košiciach konalo regionálne kolo súťaže Mladý Európan.

 • logo_sk.gif

  Job Expo 2015

  27.03.2015

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku vás pozýva na 5. ročník Veľtrhu práce - Job Expo 2015. Najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Job Expo 2015 v spojení so 17. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2015 sa uskutoční v dňoch 29.–30. apríla 2015 v priestoroch výstaviska Agrokomplex Nitra.

 • logo_sk[2].gif

  Eurokomisárka Crețu na oficiálnej návšteve Slovenska

  26.03.2015

  V dňoch 26. - 27. marca 2015 navštívi Slovensko európska komisárka pre regionálnu politiku Corina Crețu.

 • eu-focus-the-european-union-and-the-united-states-612x336-e1378762814352.jpg

  Stakeholder seminár: Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo

  17.03.2015

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, v spolupráci s Veľvyslanectvom USA v Bratislave  si Vás dovoľujú pozvať na Stakeholder seminár na tému:

  Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo - Príležitosť pre malé a stredné podniky na Slovensku.

 • novy_diskusia.png

  Diskutujem s europoslancami: Existuje spravodlivé riešenie pre Ukrajinu? 19-03-2015

  17.03.2015

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu uvádza do života nový formát diskusného podujatia s názvom "DISKUTUJEM S EUROPOSLANCAMI", ktorého cieľom je priblížiť postoje Európskeho parlamentu a poslancov EP na rôzne aktuálne témy v Európe.

 • cafe_europa_logo.jpg

  V marci ďalšie pálčivé európske témy v rámci diskusií Café Európa

  13.3.2015

  Ktorá téma zamestnáva myseľ európskeho, a teda i slovenského občana viac? Rozširovanie Európskej únie alebo rozpad Eurozóny? Aj v mesiaci marec si môžete prísť s expertmi na zahraničnú politiku, ekonomiku a európske záležitosti zodpovedať tieto otázky a podebatovať do Banskej Bystrice a Bratislavy. Koláč a káva na zníženie adrenalínu počas diskusií sú na účet Európskej komisie.

 • logo-sutaze-zmensene1[2].jpg

  MLADÝ EURÓPAN 2015

  9.3.2015

  Zapojte sa do súťaže Mladý Európan 2015.

  Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok jubilejný, už desiaty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

 • logo Job Expo 2015 RGB 661x224px.jpg

  Job Expo 2015

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku vás pozýva na 5. ročník Veľtrhu práce - Job Expo 2015. Najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Job Expo 2015 v spojení so 17. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2015 sa uskutoční v dňoch 29.–30. apríla 2015 v priestoroch výstaviska Agrokomplex Nitra.

 • film_cafe_europa[1].png

  Film Café Európa - Marec 2015

  3.3.2015

  Aj v marci 2015 sme pre vás pripravili filmové stretnutia a diskusie za účasti zaujímavých hostí v troch slovenských mestách pod názvom Film Café Európa. Všetkých vás srdečne pozývame.

   

   

 • Modelová konferencia Európskej únie

  V máji sa uskutoční v chorvátskom Záhrebe 3. ročník Modelovej konferencie Európskej únie. Podujatie sa uskutoční od 5. do 9. mája 2015 a je určené mladým ľuďom vo veku 18-30 rokov z 12 európskych štátov.

 • Informačný deň- Európske výzvy

  20.02.2015

  Pozývame vás na informačné stretnutie s cieľom predstaviť vybrané európske podporné schémy s hlavným dôrazom na oblasť kultúry a humanitné odbory, určené organizátorom projektov s kultúrnymi a kreatívnymi obsahmi.

 • 0.jpg

  Café Európa v Košiciach

  Včera, 12.2.2015 sme sa zúčastnili zaujímavej diskusie na tému " BUDEME ENERGETICKY EFEKTÍVNI? MÁME NA TO?

  Diskusia bola o energetických inováciách a alternatívach v energetike 

   

 • film_cafe_europa.png

  Film Café Európa - Február 2015

  12.2.2015

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a mediálna spoločnosť Film Europe Media Company vás aj vo februári 2015 pozývajú na filmové stretnutia za účasti zaujímavých hostí do troch slovenských miest pod názvom Film Café Európa. Tento mesiac sa zameriame na otázku finančnej krízy v Európe a k tomu vám prinesieme filmovú adaptáciu úspešného švédskeho bestselleru od režiséra Daniela Espinosu "Easy Money".

 • shutterstock-132216104[2].jpg

  Naučte sa vyhľadávať európsku legislatívu cez EUR-Lex

  06.09.2016

  Potrebujete sa poradiť o európskom práve kvôli škole či práci? Chcete vedieť viac o tom, ako si vyhľadávať informácie o európskej legislative? Ak áno, pozývame vás v septembri 2016 do Viedne.

 • gymnaziumstaralubovna-page0001.jpg

  Prednáška na tému "Európske inštitúcie"

  Europe Direct Košice srdečne pozýva študentov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša, Stará Ľubovňa na prednášku s názvom "Európske inštitúcie", ktorá sa uskutoční dňa 21.12.2015 v priestoroch Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša v Steraj Ľubovni so začiatkom o 07:50hod.

  Tešíme sa na Vašu účasť!