Počet návštevníkov:

Flag Counter

Slávnostné premietanie filmu Mustang pri príležitosti 10. výročia filmovej ceny LUX

Archív » rok 2016 » Slávnostné premietanie filmu Mustang pri príležitosti 10. výročia filmovej ceny LUX

03.10.2016

Pozývame Vás na slávnostné premietanie filmu MUSTANG pri príležitosti 10. výročia filmovej ceny LUX, ktoré sa bude konať v pondelok 10. októbra 2016 v priestoroch ArtKino Metro v Trenčíne. Film bude premietaný súčasne v 28 krajinách a v 24 jazykoch.  Film MUSTANG zíslal cenu LUX Európskeho parlamentu za rok 2015 a bol nominovaný na cenu Oscar v roku 2015 za najlepší cudzojazyčný film.

O víťazovi Ceny LUX rozhodujú poslanci Európskeho parlamentu hlasovaním. Víťaznému filmu zabezpečí Európsky parlament výrobu titulkov vo všetkých 24 úradných jazykoch EÚ a vypracovanie verzií pre zrakovo a sluchovo postihnutých. Tri z desiatich nominovaných filmov, ktoré sa dostanú do finále, sa každý rok na jeseň premietajú vo všetkých členských krajinách počas Filmových dní LUX. 

Po premietaní sa uskutoční živý prenos rozhovoru s tvorcami filmu, diváci sa budú mať možnosť zapojiť do diskusie prostredníctvom Twitteru.

 O filme MUSTANG:

Je začiatok leta. V dedine v severnom Turecku sa Lale a jej štyri sestry na ceste domov zo školy nevinne hrajú s chlapcami. Nemorálnosť ich hry vyvolá škandál, ktorý má nečakané dôsledky. Ich domov sa postupne zmení na väzenie. Namiesto školy sa učia starať o domácnosť a ich rodina začne dohadovať nútené sobáše. Päť sestier bojuje za slobodu a právo na lásku.

Aktuálne informácie o podujatí nájdete na: https://www.facebook.com/events/531066970431886/