Počet návštevníkov:

Flag Counter

Snapchat: Európska politika v obrazoch

Archív » rok 2015 » Snapchat: Európska politika v obrazoch

Snapchat, založený v roku 2011, je dnes najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou. Jeho užívatelia, ktorých je viac ako 200 miliónov, si každú sekundu vymenia 8 796 fotografií. A až tretina týchto ľudí žije v Európe. 

Užívatelia Snachatu si medzi sebou vymieňajú obrázky a krátke videá, ku ktorým môžu pridávať text alebo rôzne emotikony. Spomedzi všetkých sociálnych sietí sa Snapchat vyznačuje najmä svojím mladým publikom - väčšina jeho užívateľov má totiž menej ako 30 rokov. Pre Parlament to predstavuje vynikajúci príležitosť prihovoriť sa svojim budúcim voličom a ukázať im, na čom poslanci práve pracujú.

Parlament na Snapchate

Náš tím na Snapchate publikuje fotografie alebo desaťsekundové videá doplnené krátkymi textami. Vďaka nim sa dozviete, ako to u nás vyzerá počas bežného dňa - uvidíte ruch na chodbách budovy počas zasadaní výborov alebo začujete zvonček, ktorým poslancov zvolávajú na plenárne hlasovanie. Nedávno sme tu pridali videá z klimatickej konferencie COP21 v Paríži a zo slávnostného odovzdávania Sacharovovej ceny v Štrasburgu.

Každý piatok tu zverejňujeme rekapituláciu najdôležitejších tém uplynulého týždňa.

Od decembra máme už viac ako 6000 followerov

Komunikácia na Snapchate nie je jednostranná, svoje fotografie a videá nám tu môžete posielať i vy. Každý deň odpovedáme na otázky našich fanúšikov z celej Európy. Ich počet sa v decembri tohto roku vyšplhal na viac ako 6000.

Ak niekedy navštívite budovu Parlamentu v Štrasburgu alebo Bruseli, na svoju fotografiu tu môžete pridať náš geo-filter. Je to v podstate obrázok Parlamentu, ktorý sa pridá na vašu fotku a označuje tak vašu polohu. Toto však funguje len vtedy, ak sa na danom mieste skutočne nachádzate.

Tak čo? Chcete sa k nám pridať i vy? Hľadajte nás pod menovkou europarl. 

 

 

snapcode1